Autor:

(L)eśnianin

Utworzono:

22.09.2020

Niedzielny mecz to kolejne solidne spotkanie w wykonaniu naszej drużyny. Cała drużyna bardzo dobrze pracowała w obronie co może potwierdzić fakt, dosłownie kilku niegroźnych strzałów prosto w dłonie Radosława Pietrasika. Najgroźniejszy strzał goście zanotowali w drugiej połowie, z okolic 30m mierzony strzał pod poprzeczkę, został sparowany przez naszego bramkarza na rzut rożny.
Przez większość czasu to nasi zawodnicy utrzymywali się przy piłce raz po raz zagrażając bramce gości. Pierwszy strzał zanotowaliśmy w 20' gdy Kajetan Lach z ostrego kąta trafił w poprzeczkę. Następny strzał znalazł drogę do bramki, z rzutu wolnego nad murem i tuż przy słupku przymierzył Radosław Widuch, nie dając szans na interwencję Adrianowi Gołkowi. Kilka minut później było już 2:0. Dużo wolnego miejsca przed 16m znalazł Grzegorz Rzeszótko posłał kąśliwy strzał w dolny narożnik bramki. Bramkarz zdołał piłkę jedynie sparować, na nasze szczęście prosto pod nogi nabiegającego Lacha, który w stykowej sytuacji z Gołkiem zdołał umieścić piłkę w siatce. Pozostała część pierwszej połowy upłynęła bez groźniejszych sytuacji bramkowych.

W drugiej części spotkania Widucha zastąpił Marciniak, który po upływie 7 minut cieszył się ze zdobytej bramki. Akcja rozpoczęła się w bocznym sektorze. Lach dostał piłkę po ziemi od Kołodzieja, podprowadził ją do 16 i zagrał mocno do Marciniaka, który przyjął zagranie na udo a następnie silnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania. W drugiej części mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, doskonale na bramce spisywał się Adrian Gołek lub brakowało precyzji. Adrian wybronił m.in. strzał z karnego Marcina Marciniaka i późniejszą dobitkę. Doskonałą sytuację Ryszarda Urbańskiego, który urwał się obrońcom przegrał jednak pojedynek sam na sam. I strzał Kajetana Lacha z 16 m którego intencję wyczuł bezbłędnie.

Mecz z Sołą Żywiec był piątym meczem w tym sezonie bez utraty punktu. Po pięciu kolejkach mamy dodatni bilans bramkowy ze stosunkiem 21/3.
W przyszły weekend przeciwnikiem będzie bardzo groźny Beniaminek TS Koszarawa Żywiec II. Drużyna z Aleji Wolności w 6 kolejkach zdobyła 12 punktów ulegając jedynie drużynom z Lipowej i Bystrej. Najskuteczniejszym strzelcem Koszarawy jest aktualny najlepszy strzelec jesiennej rundy w A-klasie Żywiec Dobranowski Damian (9 goli w 6 meczach)

Mecz odbędzie się w Żywcu przy Alei Wolności. 27,09,2020 o godzinie 16:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.