Historia Klubu

Wszystko zaczęło się w 1958 roku. Głównym inicjatorem założenia klubu był Ludwik Nowak, który wraz z grupą zapaleńców stworzył boisko sportowe. Zmiany systemowe wprowadziły również zmiany w klubie. Władze Polski Ludowej wprowadziły swojego zarządcę w osobie Stanisława Śledzia. Pod koniec lat 60-tych w Międzyrzeczu działały dwie sekcje – piłki nożnej oraz narciarstwa biegowego. Na przełomie lat 70 i 80. XX wieku Klub prowadził Marek Mańdok. W tych czasach działała sekcja piłki nożnej, która rozgrywała swoje mecze w Podokręgu Skoczów w klasie „C”.

Pod koniec lat 80. XX stulecia stery klubu dzierżył Mirosław Isula, który reaktywował zespół seniorów i zainicjował kompleksowy remont boiska. Został on przeprowadzony przy wsparciu Spółdzielni Rolniczej „Rolnik” w Międzyrzeczu przy udziale Rady Sołeckiej Międzyrzecza Dolnego oraz sołtysa Rudolfa Maśki. W tym czasie nasze zespoły rozgrywały zawody na specjalnie przygotowanym przez siebie boisku w Landeku na obszarze należącym do Polskiej Akademii Nauk. Boisko przygotowane przez klub z Międzyrzecza stało się podstawą do założenia przez społeczność z Landeka swojego klubu. W ten sposób powstała Spójnia Landek. Na początku XXI wieku, po Mirosławie Isuli, prezesem został Krzysztof Szczyrbowski. Za jego kadencji działały zespoły seniorów, juniorów i trampkarzy zgłoszone do rozgrywek w Podokręgu Bielskim.

W 2011 roku prezesem klubu został Bogdan Mańdok, za kadencji którego zespół seniorów odnotował pierwszy w historii awans do klasy „A” Podokręgu Bielsko.

W 2015 roku wybrany został obecny zarząd klubu, na czele którego stoi Zdzisław Szczyrbowski. Za jego kadencji zespół seniorów powrócił do klasy „A”, została zmodernizowana płyta boiska sportowego wraz z ogrodzeniem, zamontowano trybunę z krzesełkami zakupioną z Górnika Zabrze oraz boksy dla zawodników. Wybudowany zostały grill z wędzokiem, boisko treningowe, zostały zamontowane monitoring oraz oświetlenie boiska.

W 2022 roku (sezon rozgrywkowy 2021/2022) drużyna seniorów, prowadzona przez Arkadiusza Ruckiego wywalczyła historyczny awans do Klasy Okręgowej (gr.V) wygrywając rozgrywki A-klasy z bilansem 22 zwycięstw, 3 remisów i 1 porażki. Nad drugim Rotuzem Bronów drużyna z Międzyrzecza w końcowym rozrachunku wygrała różnicą 7 punktów.