24.08.2020

RELACJA Z FP LKS-u GARDAWICE:

LKS Gardawice 0-1 JUW-e Jaroszowice

Wygrana, remis i przyszła porażka

Przed pierwszym gwizdkiem uczciliśmy pamięć naszego wspaniałego Ś.P Ernesta minutą ciszy - dziękujemy

W sobotę naszej drużynie przyszło się zmierzyć z JUW-e, które było liderem Tyskiej A klasy. . W pierwszej połowie zobaczyliśmy wyrównane spotkanie, kilka groźnych strzałów, kilka ładnych akcji i do przerwy 0 0.

Druga połowa to już nieustanne ataki na bramkę Kamila, na szczęście celownik gości był rozregulowany. Obrona była mocno skoncentrowana, ale nadeszła 88 minuta meczu i niestety pomocnik gości pokonuje naszego golkipera.

Jutro o 17.00 na naszym boisku przyjdzie nam zagrać rewanż, ponieważ rozegrana będzie druga kolejka Pucharu Polski

Powodzenia panowie!!!

W 4 kolejce kibice nie zobaczą naszych zawodników na boisku - pauza.

RELACJA Z FP JUW-e:

Szczęśliwe zwycięstwo w Gardawicach

W sobotnie popołudnie mecz 3 kolejki tyskiej klasy A przyniósł sporo emocji kibicom zgromadzonym na boisku w Gardawicach. Po ciężkim meczu wygrywamy jednak 1-0 po bramce rezerwowego Puty w 89 minucie.

Mecz był bardzo trudny z kilku powodów. W pierwszej połowie mecz był rozgrywany przy bardzo wysokiej temperaturze co utrudniało rozgrywanie szybkich akcji. Po drugie bardzo silni fizycznie gospodarze, grali mocno pressingiem, grali na własnej połowie wyprowadzając szybkie kontrataki i oddawali strzały w kierunku naszej bramki prawie w każdej nadarzającej się okazji i z każdej pozycji. Również stan boiska utrudniał rozgrywanie dokładne piłki i jeszcze wierni kibice drużyny gospodarzy komentarzami i okrzykami wyprowadzali z równowagi zawodników JUWe. Już w pierwszych minutach meczu gospodarze oddali dwa trudne strzały. W pierwszym przypadku strzał pod poprzeczkę sparował Kwiatkowski na rzut rożny a kolejny strzał z 35 metrów trafił w poprzeczkę, piłka odbiła się przed linią bramkową i wyszła w pole. Na odpowiedź JUWe czekaliśmy do 12 minuty, gdy Gąsior w zamieszaniu podbramkowym z półobrotu strzela minimalnie niecelnie. Gospodarze grali prostymi długimi piłkami i oddawali strzały z każdej pozycji, jednak bardzo dobrze funkcjonowała nasza obrona. W 25 minucie po rzucie wolnym na bramkę strzela Augustyniak, jednak bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Stwarzamy wiele zagrożenia pod bramka przeciwnika szczególnie ze stałych fragmentów gry, bijąc seryjnie rzuty rożne i wolne jednak silni obrońcy LKS-u wybijają piłki przed pole karne. W 45 minucie po rzucie wolnym, uderzoną piłkę na długi róg bramki mógł wbić do pustej bramki Haśnik, jednak nie zdążył z akcją i sytuacja przepadła. Do przerwy 0-0. Po przerwie gospodarze ograniczyli się już tylko do wybijania piłki i pojedynczych strzałów, JUWe całkowicie zdominowało grę na boisku. W 61 minucie Gąsior strzela głowa i piłka minimalnie mija światło bramki. W 65 minucie Jakubczyk mija 3 zawodników i zostaje faulowany na 18 metrze. Strzał Augustyniaka z rzutu wolnego jednak zostaje zablokowany. Napór JUWe wzrasta z każdą minutą. W 80 minucie wprowadzony Puto oddaje strzał na bramkę z narożnika pola karnego jednak sparowana przez bramkarza piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi poza pole gry. W 83 minucie wrzutkę na długi słupek zamyka Gąsior lecz trafia w boczna siatkę bramki. W 84 minucie gospodarze wyprowadzają szybką kontrę po stracie piłki, lecz na posterunku jest Nyga, który blokuje wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem napastnika gości za co otrzymuje żółtą kartkę. W 89 minucie strzelamy w końcu upragnionego gola. Po szybkiej akcji prawą stroną Cibor zagrywa w poprzek pola karnego i zamykający akcję Puto strzela po ziemi w długi róg i piłka obok słupka wpada do bramki. W 91 minucie tworzymy kolejną dobrą akcję, wydaje się że w polu karnym faulowany jest Cibor jednak sędzie odgwizduje rzut wolny dla gospodarzy. Do końca meczu walczymy ambitnie i zdobywamy kolejne 3 punkty.

Zawodnikiem meczu uznano Jakuba Krzczuka, który bezbłędnie przerywał wszystkie akcje gospodarzy tworząc z doświadczonym Nygą monolit nie do przebycia (w punktacji klubowej 7 punktów, w której jest liderem).

Kalendarium meczowe

1' - zaczynamy w składzie Kwiatkowski - Krzczuk, Nyga, Haśnik, Woźniak - Hornik, Cibor, Frąckowiak, Jakubczyk, Augustyniak - Gąsior

4' - poprzeczka ratuje na od straty gola

38' - żółtą kartką ukarany Cibor za niesportowe zachowanie

45' - przerwa przy stanie 0-0

70' - zmiana w JUWe za kontuzjowanego Jakubczyka wchodzi Puto

84' - żółtą kartką ukarany Nyga za faul

89' - gol dla JUWe - strzelcem Puto asystuje Cibor

90' - zmiana w JUWe za Frąckowiaka wchodzi Wojczuk

94' - żółtą kartką ukarany Wojczuk za niesportowe zachowanie

96' - sędzia po doliczeniu 5 minut kończy mecz.