Utworzono:

17.08.2020

RELACJA Z FP JUW-e:

Rezerwy Iskry pokonane

W sobotnie popołudnie JUWe pokonuje rezerwy IV ligowej Iskry Pszczyna 4-1 po bramkach A.Gąsiora 2 (40 i 85 min), Cibora (44 min), Jakubczyka (50 min).

Wysoka temperatura otoczenia nie zapowiadała ze będzie to szybki mecz z mnóstwem sytuacji bramkowych, ale kibice się nie zawiedli i oglądali szybkie widowisko piłkarskie. Od początku meczu wiedzieliśmy jaki będzie miał on przebieg. Zawodnicy z Pszczyny szczelnie ustawili się na własnej połowie JUWE starało się szybko rozgrywać piłkę i atakować na bramkę. Pierwszą sytuację stwarzamy już w 3 minucie lecz strzał Woźniaka minimalnie mija bramkę gości. W 9 minucie Gąsior w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia w niego. W 21 minucie Gąsior ponownie staje przed bramkarzem i ponownie przeciwnik jest lepszy w tym pojedynku.Nasza przewaga rośnie lecz bramkarz gości broni wszystkie strzały a próbowali Czupryna, Frąckowiak, Jakubczyk i Cibor. W 30 minucie kolejny raz Gąsior staje przed szansą pokonania bramkarza lecz jego strzał zostaje zablokowany. W 35 minucie po rzucie rożnym Haśnik nie trafia w piłkę, będąc 2 metry przed pustą już bramką. W 40 minucie wychodzimy na prowadzenie po najładniejszej akcji meczu. Wymieniamy w środku pola 5 podać w końcu piłka idzie na prawą stronę i Haśnik po ziemi dogrywa do nadbiegającego Gąsiora, który z 6 metrów pakuje piłkę do siatki. W 44 minucie po rzucie rożnym idealną wrzutkę Jakubczyka strzałem głową pod poprzeczkę podwyższa wynik. 2-0 do przerwy. Po przerwie w szeregi JUWe wkrada się rozluźnienie i mecz się wyrównuje. Jednak pomimo tego tworzymy sytuacje za sytuacją. W 50 minucie podanie w pole karne wykorzystuje Jakubczyk i piękną podcinka pokonuje wychodzącego bramkarza. W 55 minucie po raz pierwszy goście stwarzają sobie sytuację bramkową jednak w sytuacji sam na sam broni Kwiatkowski. W 68 minucie tracimy gola w sytuacji sam na sam tym razem Kwiatkowski kapituluje. Strata bramki spowodowała,m ze zawodnicy JUWe zaczęli ponownie stwarzać akcję za akcją. Ataki ze skrzydeł jeden za drugim stwarzały zagrożenie lecz zabrakło dokładnego wykończenia. Strzelać próbowali Augustyniak, Gąsior, Cibor, Hornik, Czupryna jednak brakowała precyzji i fantastycznie bronił bramkarz. Ostatnie 10 minut to już ciągłe ataki JUWe. Po akcji całego zespołu Roszak dostaje piłkę na 5 metr lecz bramkarz broni strzał. W 83 minucie Krzczuk po rzucie rożnych strzela w stojącego na linii obrońcę.W końcu w 85 minucie po rzucie rożnym wycofaną piłkę przed pole karne Czupryna wrzuca w pole bramkowe i Gąsior głową strzela pod poprzeczkę. W 88 minucie Wojczuk staje przed szansą lecz w sytuacji sam n sam strzela obok bramki. Wygrywamy mecz i czekamy na dwumecz z LKS Gardawice (klasa A i Puchar Polski).

Zawodnikiem meczu uznano Damiana Czuprynę (7 punktów w klasyfikacji) przede wszystkim za zaangażowanie i dyrygowanie grą kolegów.

Wydarzenia meczowe:

10' - żółta kartka Krzczyk

40' - gol dla JUWe - strzelcem Gąsior

44' - gol dla JUWe - strzelcem Cibor

45' - koniec pierwszej połowy

46' - zmiana - za Frąckowiaka wchodzi Augustyniak

50' - żółta kartka Gąsior

50' - gol dla JUWe - strzelcem Jakubczyk

68' - gol dla Iskry Pszczyna

73'' - zmiana - za Cibora wchodzi Wojczuk

78' - żółtak kartka Roszak

85' - gol dla JUWe- strzelcem Gąsior

85' - zmiana - za Gąsiora wchodzi Flisiak

87' - zmiana - za Jakubczyka wchodzi Banaś

92' - koniec meczu i zdobywamy kolejne 3 punkty

RELACJA Z FP ISKRY:

Faworyzowanej ekipie OKS JUWe Tychy - Jaroszowice nie sprostała drużyna rezerw. Mimo porażki w Tychach młoda pszczyńska ekipą zostawiła jednak po sobie dobre wrażenie. Na duże brawa zasługuje ambicja i walka do końca o jak najlepszy wynik