Grodno Leśnik Kobiór Gospodarze
Iskra II Pszczyna Goście

Grodno Leśnik Kobiór
LKS Leśnik Kobiór (Kobiór, Centralna 117)

Jakub Ogrodnik niesp.zach.

Patryk Stryczek
Kacper Prusek

Adrian Chrobok Drugi trener
Anna Dobija Kierownik drużyny
Mirosław Woźnica Trener
Andrzej Puchała Kierownik drużyny
Tomasz Kąsek Trener

13.10.2019

W 10 kolejce klasy A Leśnik Kobiór wygrał z Iskrą II Pszczyna 4:1(1:1). 2 gole dla Leśnika strzelił Karol Jakubczyk, a po jednym Rafał Pasternak i Marcin Myszor.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. W 10 minucie meczu Rafał Białas wyszedł sam na sam z bramkarzem, przelobował go, piłkę z linii bramkowej udało się wybić obrońcy Iskry, jednak w dobrym miejscu znalazł się Karol Jakubczyk i dobił piłkę do pustej bramki. 5 minut później powinno być 2:0. Po centrze Jakubczyka z prawej strony, piłkę głową zgrał Patryk Maiczek do stojącego na 7 metrze Rafała Pasternaka, a ten po ziemi strzelił wprost w bramkarza. W 22 minucie wszyscy byliśmy w szoku ponieważ nieatakowany obrońca Leśnika dotknął piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Dominik Wieciech. Kilkadziesiąt sekund później powinno być 2:1. W sytuacji dwóch na jednego Daniel Wierzbicki niedokładnie podał do Maiczka i piłkę w ostatniej chwili przeciął obrońca. Minutę później drugą setkę miał Pasternak, który z 11 metrów strzelił nad bramką. W następnej akcji kibice gospodarzy po raz kolejny przecierali oczy ze zdumienia ponieważ obrońca Leśnika źle przyjął piłkę i napastnik gości wyszedł sam na sam z bramkarzem Leśnika. Na nasze szczęście Robert Hauffe sparował strzał na rzut rożny. Niestety nie zawsze sprawdza się powiedzenie " do trzech razy sztuka". W 30 minucie po klepce z Marcinem Myszorem, sam na sam wyszedł Pasternak, ale jego strzał bramkarz Iskry sparował na słupek. 8 minut później po podaniu Białasa tym razem do sytuacji "1 na 1" wyszedł Jakubczyk, ale też strzelił w bramkarza. Do przerwy wynik był remisowy, co oznaczało nerwową drugą połowę.

Początek był bardzo niemrawy, ale w pierwszej akcji, w 52 minucie po zagraniu z prawej strony Jakubczyka, piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował Pasternak. 4 minuty później ładny strzał Grzegorza Seweryna poszybował minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką. W 60 minucie Jakubczyk po indywidualnej akcji, minął trzech obrońców, ale strzelił zbyt słabo. Ten sam zawodnik minutę później wjechał do bramki gości i było już 3:1. W końcu odblokował się nasz najlepszy strzelec, który po zmianie pozycji z napastnika na skrzydłowego, w ostatnich 3 meczach zdobył 4 gole. W przerwie goście wykorzystali limit zmian i na 15 minut przed końcem dwóch zawodników doznało kontuzji i goście zmuszeni byli grać w 9. Kolejne bramki dla Leśnika były kwestią czasu. Kobiórzanie strzelili jeszcze jednego gola, którego autorem był Myszor.

12.10.2019.(sobota), 15:30 - Kobiór

Leśnik Kobiór - Iskra II Pszczyna 4:1(1:1)

1:0 - Karol Jakubczyk, 10 min

1:1 - Dominik Wieciech, 22 min (karny)

2:1 - Rafał Pasternak, 52 min

3:1 - Karol Jakubczyk, 60 min

4:1 - Marcin Myszor, 86 min

Sędziowali: Paweł Łukaszczyk (główny) oraz Justyna Ambrosiewicz i Jacek Zawiśliński (asystenci)

Leśnik: Robert Hauffe - Marcin Myszor, Rafał Sosnowski, Błażej Kozyra (85.Krzysztof Jaromin), Karol Machalica - Grzegorz Seweryn, Karol Jakubczyk, Rafał Pasternak (80.Sebastian Suchan), Rafał Białas, Patryk Maiczek (60.Bartosz Kozyra) - Daniel Wierzbicki (80.Rafał Ulman).

Rezerwowi: Mateusz Kubik, Krzysztof Gruszka.

Trener: Mirosław Woźnica

Iskra II: Wojciech Morkisz - Jakub Brudek, Kamil Sojka (46.Patryk Stryczek), Tomasz Ryguła, Michał Klim, Łukasz Ryłko, Dominik Wieciech, Jakub Ogrodnik (46.Kacper Prusek), Jakub Czorny, Piotr Szewczyk, Szymon Furczyk.

Rezerwowi: -.

Trener: Tomasz Kąsek.

Żółte kartki: Błażej Kozyra (42.faul), Marcin Myszor (50.faul) - Jakub Ogrodnik (39.niesp.zach.).

RELACJA Z FP ISKRY:

W Kobiórze w ramach A klasowych zmagań zagrała drużyna rezerw. Po bramce Dominika Wieciecha do przerwy było jeszcze remisowo, ale w drugiej odsłonie gospodarze przechylili szalę wygranej na swoją stronę.