Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

21.08.2021

W 2 kolejce klasy A, Leśnik Kobiór niespodziewanie przegrał na własnym boisku z Unią Bieruń Stary aż 1:4(0:0). Jedynego gola dla Leśnika strzelił Karol Jakubczyk.

Pierwsza połowa nie porwała kibiców. Typowe szachy, mecz na 0:0, wydawało się, że kto strzeli pierwszy gola w drugiej połowie, ten to spotkanie wygra 1:0. Nic bardziej mylnego. Unia zaskoczyła Leśnika i dwa razy ukłuła tuż po przerwie. Najpierw w 49 minucie za sprawą Kamila Pastuszki, a 6 minut później piłkę do naszej bramki skierował Szymon Ścierski. Kluczowa sytuacja meczu miała miejsce minutę później. Sędzia z niewiadomych przyczyn zamiast żółtej, pokazał czerwoną kartkę Dawidowi Jakubczykowi traktując jego przewinienie jako "faul z użyciem nieproporcjonalnej siły". Od razu posypały się żółte kartki za protesty, ale nic to nie dało i Leśnik musiał 34 minuty grać w dziesięciu i gonić wynik. W 62 minucie nasi zawodnicy złapali kontakt. Bramkę po asyście Patryka Maiczka zdobył Karol Jakubczyk. Mimo gry w osłabieniu Leśnik rzucił wszystkie siły do ataku i już chwilę później powinien być remis, ale nasi zawodnicy nie wykorzystali stuprocentowej okazji. I niestety Unia znów ukłuła dwa razy i to w ciągu dwóch minut. W 80 minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Kamil Pastuszka, a dwie minuty później Leśnika dobił Artur Moroń.

Dla Unii z Bierunia Starego było to pierwsze zwycięstwo w Kobiórze w XXI wieku. Dla Leśnika była to pierwsza porażka od roku. Ostatni raz Kobiórzanie przegrali u siebie 5 września 2020 z JUW-e... 1:4. I co ciekawe w tym meczu w barwach JUW-e zagrali Damian Nyga (dziś grający Trener Unii) oraz Adrian Gąsior.

Unii gratulujemy wygranej, a Leśnikowi pozostaje zapomnieć o dzisiejszym meczu i walczyć dalej.

21.08.2021.(sobota), 17:00 - Kobiór, Centralna 117

Leśnik Kobiór - Unia Bieruń Stary 1:4(0:0)

0:1 - Kamil Pastuszka, 49 min

0:2 - Szymon Ścierski, 55 min

1:2 - Karol Jakubczyk, 62 min

1:3 - Kamil Pastuszka, 80 min

1:4 - Artur Moroń, 82 min

Sędziowali: Paweł Łukaszczyk (główny) oraz Marek Modrzik i Eugeniusz Pluszczyk(asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik (46.Łukasz Guzy), Aleksander Skrobol, Radomir Kowalski, Błażej Kozyra (58.Marcin Myszor) - Grzegorz Seweryn, Adrian Chrobok (75.Radosław Kempa), Rafał Białas, Dawid Jakubczyk, Karol Jakubczyk - Patryk Maiczek (68.Karol Machalica).

Rezerwowi: Paweł Pasternak, Krzysztof Gruszka.

Trener: Mirosław Woźnica.

Unia: Krzysztof Kozik - Damian Nyga, Szymon Ścierski, Artrur Moroń, Przemysław Wawoczny, Piotr Kulikowski (65.Bartłomiej Kasprzyk), Szymon Kucz, Dawid Cichy, Tomasz Nowak, Kamil Pastuszka (85.Patryk Konwerski), Adrian Gąsior.

Rezerwowi: Eryk Matusik.

Trener: Damian Nyga.

Żółte kartki: Adam Grolik (30.faul), Karol Jakubczyk (57.niesp.zach.), Aleksander Skrobol (58.niesp.zach.), Adrian Chrobok (74.faul) - Dawid Cichy (20.faul), Kamil Pastuszka (57.niesp.zach.), Artur Moroń (71.niesp.zach.)

Czerwona kartka: Dawid Jakubczyk (56.Leśnik, faul).