Utworzono:

18.08.2019

RELACJA Z FP JUW-e:

Pierwsza domowa wygrana
W słoneczne niedzielne popołudnie w obecności prawie 100 widzów JUWe pokonuje LKS Studzionka 4-1 po bramkach Gąsiora (16 minuta), Frąckowiaka (44 min), Cibora (67 minuta), Czupryny (93 minuta).

To był bardzo interesujący mecz z mnóstwem sytuacji bramkowych, kibice obydwu drużyn mieli co oglądać lecz na koniec to kibice JUWe wychodzili z meczu zadowoleni. Już pierwsza akcja przyniosła gościom prowadzenie. W 3 minucie z lewej stron przy linii boiska centrostrzał wybija Kwiatkowski lecz nadbiegający napastnik gości uprzedza naszych obrońców i strzela do bramki. Gramy jednak cierpliwie i spokojnie , z każdą minutą tworząc groźne akcje po rajdach naszych skrzydłowych. W 16 minucie doprowadzamy do wyrównania.Szybka kontra prawą stroną Puto, który mija bramkarza, obrońcę i zagrywa na 5 metr gdzie Gąsior dopełnia formalności strzelając do bramki. Po bramce uwidacznia się nasza przewaga lecz strzały Karlika, Roberta Kaczmarczyka i Frąckowiaka broni bramkarz. W 39 minucie przed szansą staje Puto lecz jego strzał trafia w boczna siatkę. W 44 minucie kolejne szybkie wyjście z piłka, Cibor rusza z własnej połowy, mija obrońce, z końcowej linii nagrywa na 11 metr i dobrze ustawiony Frąckowiak z półwoleja trafia do pustej już bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy goście mają szansę na wyrównanie lecz piłkę toczącą się wzdłuż bramki nie dosięgnął żaden z zawodników gości.Do przerwy prowadzimy 2-1. Po przerwie gramy cierpliwie i skutecznie. Goście mają sytuację bramkową w 65 minucie lecz na posterunku jest bramkarz Kwiatkowski który fantastycznie broni w sytuacji sam na sam. W odpowiedzi strzelamy 3 gola. W 67 minucie piłkę na skrzydło dostaje Puto, zagrywa w pole karne i nadbiegający Cibor strzela głową, bramkarz cudem broni lecz ten sam zawodnik wstaje i wbija piłkę do bramki. W 82 minucie po błędach w środku pola goście wyprowadzają kontrę, napastnik gości strzela z 16 metra lecz Kwiatkowski czubkami palców dotyka piłki która trafia w poprzeczkę i wychodzi w boisko. Goście rzucili się do kolejnych ataków a my wyprowadzamy szybkie kontry. Najpierw Szewczyk trafia w słupek, następnie Potoczny przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem, dwukrotnie Cibor trafia w mur po rzutach wolnych i ponownie Szewczyk przegrywa pojedynek sam na sam. W końcówce meczu z rzutu wolnego z 18 metrów Czupryna przymierzył obok słupka i strzelamy 4 gola pewnie pokonując przeciwnika ze Studzionki. Drugie z rzędu wysokie zwycięstwo dodaje pewności siebie drużynie JUWe.

Zawodnikiem meczu uznano Dawida Putę, który harował na całym boisku zarówno w ataku jak i obronie, zaliczył dwie asysty i był motorem napędowym całej ofensywy JUWe. Gratulacje Dawid zapraszamy po odbiór nagrody niespodzianki. A w sobotę kolejny mecz na JUWe, tym razem zagramy w roli gości w meczu z Siódemka Tychy.