Podsumowanie 27. kolejki "okręgówki"

W minioną sobotę i niedzielę emocjonowaliśmy się wydarzeniami związanymi z 27. kolejką "okręgówki". Co działo się na ligowych boiskach?

Drużyna Arkadiusza Ruckiego, aby myśleć dalej o nawiązaniu walki z rezerwami Rekordu, musiała swoje spotkanie w Studzienicach wygrać. Tak też się stało - po meczu w którym KS w większości meczu dominował na boisku LKS-u, wracamy do domu z kompletem punktów. Równolegle również działo się dużo ciekawego! W Pszczynie, miejscowa Iskra, uległa drużynie z Bestwiny, a Czarni Jaworze bezapelacyjnie pokonali na własnym boisku GTS Bojszowy. W derbowym spotkaniu Dankowic z Wilkowicami górą wyszły "wilki" kontynuując tym samym dobrą serię w ostatnich spotkaniach.

Ciekawie było również w niedzielę - a zacznijmy od Wisły Wielkiej, gdzie zawitała ekipa z Bronowa. Kibice zgromadzeni tego dnia na boisku na emocje na pewno narzekać nie mogli, ponieważ mecz zakończył się wygraną Rotuza 4:5! Na boisko lidera z Cygańskiego Lasu zawitała (zawsze nieprzewidywalna - szczególnie na wyjazdach) drużyna JUWe. Mecz dobrze rozpoczął się dla Rezerw Rekordu - już w 5. minucie objęli prowadzenie. Była to jak się okazało jedyna bramka w tym spotkaniu i w dalszym ciągu drużyna Dariusza Ruckiego wyprzedza w tabeli międzyrzecki KS o 6 punktów na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. W niedzielę o godzinie 18:00 rozegrano jeszcze dwa spotkania, w których druga drużyna Goczałkowic pokonała u siebie ZET-kę Tychy a BKS Bielsko pewnie dopisał do swojego konta 3 punkty ogrywając "na górce" LKS Łąkę.

Wyniki 27. kolejki:

MKS Iskra Pszczyna 1:3 LKS Bestwina
GKS Czarni Jaworze 6:1 GTS Bojszowy
LKS Pasjonat Dankowice 0:2 GLKS Sferanet Wilkowice
LKS Studzienice 2:8 KS Międzyrzecze
BTS Rekord II Bielsko-Biała 1:0 OKS JUWe Jaroszowice
LKS Wisła Wielka 4:5 KS Rotuz Bronów
LKS II Goczałkowice 3:0 OKS ZET Tychy
BKS Stal Bielsko-Biała 5:0 LKS Łąka

Na trzy kolejki przed końcem sezonu tracimy do lidera 6 oczek - a w tabeli bez większych zmian, jedynym przetasowaniem względem 26. kolejki jest zamiana miejscami pomiędzy drużynami z Bestwiny i ZET-ki.

Tabela po 27. kolejce: